piątek, 2 listopada 2018

Czarny prosty sweterek

Witajcie. Dzisiaj chciałabym wam pokazać robótkę, która powstawała w tak zwanym międzyczasie. Jakiś czas temu znajoma przesłała mi zdjęcia i spytała czy byłabym w stanie zrobić taki sweterek. Dostałam też dokładne wymiary.

Stwierdziłam, że wzór nie jest skomplikowany i dam radę. Najtrudniej było mi dobrać włóczkę. Sweterek jest typowo letni, więc wchodziła w grę cienka bawełna lub jej mieszanki. Ponieważ nie znalazłam czystej bawełny o odpowiedniej grubości, wybrałam Yarn Art Cotton Soft (czyli 50% bawełny, 50% akrylu). Użyłam szydełka 1,9mm. Zgodnie z zamówieniem kolor czarny. A to moje dzieło


Wydaje mi się, że sprostałam zadaniu, bo sweterek wygląda podobnie do oryginalnego i wymiary się zgadzają, ale czy to wystarczy już oceni właścicielka. Mogę się tylko pochwalić, że już dostałam zamówienie na drugi taki, tylko w innym kolorze. Schemat i opis mam już zrobiony na brudno, jeśli będzie zainteresowanie postaram się zrobić go "na czysto". A jak Wy oceniacie? Podobny do oryginału? ;)

10 komentarzy:

 1. Śliczny! Gdyby nie kolor, powiedziałbym, że to ten sam ;).

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda dokładnie tak jak oryginał...a nawet ładniej :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyszedł świetnie. Ja tak długo szydełkuję, ale nie wiem czy bym sobie poradziła.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyszedł idealny <3 Ja bym nie potrafiła zrobić takiego ze zdjęcia :) Czekam na kolejny kolorek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Elegancja-Francja! Nie wiem, czy byłabym w stanie tak ze zdjęcia idealnie rozpisać wzór! Naprawdę kawał świetnej roboty i to jeszcze takim drobniutkim szydełkiem!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Wzór jest w gruncie rzeczy bardzo prosty, najtrudniej było dobrać włóczkę, żeby mniej więcej ilość powtórzeń wzoru się zgadzała ;)

   Usuń